Вітання Аніме та манґа українською
Головна Новини Аніме Манґа Статті Кузня Шрифти Форум Лінки
Йокай монстр

Авторизація
 

Зимові свята в Японії

День Народження Імператора Японії

23 грудня, мабуть, одне із найбільш значущих свят в японському календарі – День Народження Імператора, символу єдності японського народу. У цей день тисячі людей відвідують палац Імператора і від щирого серця вітають його зі святом. Імператор у свою чергу дякує японському народові за підтримку і дає своє благословення. Крім народу Японії, Імператора вітають уповноважені голови посольських місій, а в палаці відбувається урочистий прийом. Наприкінці насправді тяжкого дня імператорська родина у повному складі фотографується для листівки.

Родина імператора Акіхіто
Родина імператора Акіхіто

Різдво

У Японії Різдво відзначають 25 грудня, і це свято не є державним, адже в Японії лише близько 0,5% населення сповідує християнство. Це сімейне свято, що носить комерційний характер, коли закохані проводять вечір разом, куштуючи спеціальні тортики чи тістечка, що випускаються спеціально на Різдво. У сім'ях також можуть відзначати це свято пишною вечерею.

Вулиці міст яскраво прикрашаються ялинками та різноманітною різдвяною атрибутикою, яка вже до 31-го грудня повністю зникає з очей, тому що населення країни готується зустріти Новий рік.

тошікоші-соба

Омісока, або Новий Рік по-японськи

31 грудня японці оздоблюють ґанки своїх осель прикрасами під назвою кадомацу. Вони несуть новорічний колорит, як наприклад, для європейців – ялинка. Зміст кадомацу у тому, щоб заманити божество-покровителя року, що настає.

Увечері сім'я збирається разом та куштує спеціальну новорічну локшину (тошікоші-соба), що слугує символом довголіття. З наближенням нового року в храмах починають бити у дзвони 108 разів, і всі хто почув цей дзвін, позбавляються всіх своїх 108 спокус (згідно з буддистським віруванням).

Новий рік

За звичним для нас стилем, 1 січня японці також відзначають настання нового року. По всій країні проходять новорічні ярмарки, на яких можна купити різноманітні подарунки. Люди відвідують храми, просять у Богів-покровителів сприяння у новому році. У другій половині дня японці відвідують родичів та знайомих, що живуть поряд.

На зображенні: Новорічна листівка ненгадзьо.

Особливістю японської традиції є надси-лання листівок ненгадзьо, що мають дістатися адресата першого січня. В них у дуже шанобливій формі написані привітання з Новим Роком та побажання всього найкращого. Такі листівки надсилаються всім родичам та знайомим. Якщо ж ви отримали листівку від людини, якій самі не відсилали такої – необхідно до 7 січня відіслати листівку із вибаченнями і поздоровленнями.

Свято бога Ебісу

Весь січень в Японії заведено відвідувати храми та просити у Семи Богів Вдачі наснаги для вирішення необхідних справ, прохати про вдачу та здоров'я. Також 9 січня (цього року) проводиться фестиваль бога Ебісу – бога-покровителя дітей, бога щастя, добробуту та рибної ловлі.

У цей день можна спостерігати святкові ходи торговців, рибалок та гейш до храмів. Там вони просять про вдачу у своєму бізнесі та різних починаннях.

Родина імператора Акіхіто
Фестиваль бога вдачі Ебісу.

День повноліття в Японії – другий понеділок січня

У цей день молоді, яка досягла 20 років, надсилаються запрошення на святкування свого повноліття від місцевих органів самоврядування. Причому запрошуються ті молоді люди, що справно виплачували податок на проживання, саме це і дає змогу вести точний реєстр всіх двадцятирічних осіб.

До молодих людей з привітальним сло-вом звертається управляючий органом місце-вого самоврядування, вітає їх зі святом, нагадує про важливість молоді в суспільстві, необхідність отримання професії у подальшому житті, та висловлює надії, що покладають на них громадяни Японії.

У цей день красиво одягнені молоді люди (дівчата у святковому кімоно, а хлопці, зазвичай, у костюмах) відвідують атракціони, спеціальні розважальні програми та дають повну волю своїм святковим почуттям, адже 20 років виповнюється лише раз у житті.

На фото: Святково вдягнені дівчата у День повноліття.

Сецубун

3 лютого японці святкують свято зміни сезонів – Сецубун, яке формально існує при кожній зміні сезонів, але як велике свято відзначається лише взимку. В цей день люди відвідують храми, де на спеціальних службах можна отримати освячені боби. Потім повертаються додому, виряджають дідуся чи тата у чорта та починають виганяти його надвір, жбурляючи в нього бобами та примовляючи «Чорти з дому, щастя в дім!». Якщо сім'я може собі дозволити таку розкіш, то цей обряд виконує «спеціаліст» у вигляді відомої майко, борця сумо чи іншої знаменитості. У храмах в цей день також проводять вистави на тему вигнання демонів із хати на двір.

мамемакі
Мамемакі – ритуальне жбурляння бобів.

День заснування Держави

Свято носить статус державного свята Японії та перебігає під лозунгом «Пам'ятати про день заснування Держави, виховати любляче країну серце». Свято є загальнонаціональним вихідним.

У цей день, 11 лютого, в Імператорському палаці відбувається низка заходів, приурочених до цього дня. Імператор та найвищі політичні чиновники вітають японський народ. На всіх державних спорудах вивішуються японські прапори. В цей день кожен із японців має замислитися над тим, що таке японське громадянство, до чого воно спонукає та як збудувати успішну державу.

Сніжний фестиваль у Саппоро

Всесвітньовідомий фестиваль, що проводиться кожного року на початку лютого і триває 7 днів. На даний час у заході беруть участь представники більше 25 країн світу. Вони змагаються у майстерності виготовлення льодових та снігових скульптур.

Сам звичай зародився в 1950 році, коли на одному із суботників у парку Одорі школярі виліпили декілька снігових фігур. Місцевим жителям це сподобалось, тому було вирішено кожного року прикрашати парк, виліплюючи різноманітні скульптури. Справжнім фестивалем така забава стала в 1972 році, коли військові за допомогою спецтехніки допомогли місцевим жителям спорудити насправді монументальні фігури. Такий захід був приурочений до одинадцятих Олімпійських ігор. І вже в 1974 році цей захід набув статусу всесвітньовідомого фестивалю.

Сніжний фестиваль у Саппоро

День Святого Валентина

Якщо існує рай для чоловіків, то він, на-певне, знаходиться в Японії. І стає ця країна раєм саме 14 лютого, у День всіх закоханих.

У цей день жіноча частина населення може виразити свої почуття чи підкріпити їх, подарувавши своєму коханому шоколад. Аби ніхто ображеним не залишився ні на роботі, ні серед друзів, японці вигадали 2 різновиди шоколаду – «шоколад, що зобов'язує» та «шоколад фаворита, переможця». Відповідно перший дарують начальнику на роботі та друзям, яких просто хочеться привітати зі святом. А от «шоколад переможців» отримують лише ті лицарі-переможці, що змогли вибороти серце своєї дами у нелегкій боротьбі. Відповідно вартість шоколаду «для обранців» може перевищувати ціну «дружнього» шоколаду
інколи в десятки разів.

Незважаючи на те, що це «День чоловіків» в Японії, вечір закохані проводять зазвичай разом, насолоджуючись смачним шоколадом та фактом існування одне одного.

Опубліковано: 11.12.2011
Автор: Андрій Грубський
Джерело: Інформаційний бюлетень Українсько-японського центру.
Том №1, випуск №5, грудень-січень 2011

    Нове UAnime RSS
Манґа
Ванпанчмен
част. 11
 
Манґа
Ґанц: G
том 3, ч. 15-17
 
Манґа
Я продав своє життя за десять тисяч єн на рік
повна
 
Манґа
Доктор Камінь
том 2, ч. 10-14
 
Манґа
Ласкаво просимо до NHK!
повна
 
Манґа
Смик майстер Куросава
повна
 
Манґа
Лінія диявола
том 2, част. 7
 
Манґа
Бродячі пси літератури
том 1, част. 3
 
Манґа
ID: Вторгнення. #Без гальма
том 2, част. 5
 
Манґа
Атака титанів доджінші
 
 
2005-2021 © Mirra
Використання матеріалів з даного сайту можливе лише за умови обов'язкового погодження з усіма їхніми авторами та співавторами або з адміністрацією сайту, якщо інші автори або їхня контактна інформація не зазначені.